Güzellik merkezi cildinizin elastik görünümünü kazandırmak, istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlamak ve yüzünüze gençlik dokunuşu vermek için en etkili merkezdir.

Cilt Bakımı

Klasik Cilt Bakımı

rinoplasti

Cilt süt, su ve jel gibi yardımcılarla derinlemesine temizlenir. Amaç cilt üzerinde biriken ölü deriyi sökmek ve rahatlamış bir cilt dokunuşunu yaşatmaktır. Arınmış ve gözenekleri açılmış yüzünüze peeling uygulamak için adımlar izlenmeye devam eder.

Cilt bakım operasyonunun daha etkili olması için buhar yöntemiyle gözenekler gevşetilir.

Cilt siyah noktalardan, ihtiyaç durumuna göre vakumlama yöntemiyle ya da trikomedon ile arındırılır.

 • Temizleme işleminin ardından cilt birkaç dakika süreyle yüksek sıklıkta maksimize edilir.
 • Cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına uygun serum ve ampuller iyontoforez yoluyla cilde uygulanır.

 • Cilt bakım için cilt tipine özel bir maske uygulanır ve gözenekleri tekrar sıkılır.
 • Maskeyi temizlenerek, gözenekler bir tonikle sıklaştırılır ve son olarak bir nemlendirici ile pürüzsüz, parlak bir cilde kavuşursunuz.

 • Leke Tedavisi

  Leke tedavisinde cilt tonu ve cilt derinliği baz alınarak birkaç farklı alan üzerinden uygulanmaktadır.

  Kimyasal Peeling

  Kimyasal peeling, cildi gençleştirmek için hasarlı cildin üst kısmının kimyasallarla “soyulması” işlemidir. Bu sayede daha parlak, daha genç ve daha temiz bir cilt görünümü elde edilebilir. Bu sayede cilt adeta canlandırılabilir.

  Kimyasal peelingler, meyvelerden ve diğer gıdalardan elde edilen doğal asitlerdir ve yüzey soyucu olarak kullanılabilir.

  Peeling Hangi Cilt Problemleri İçin İdealdir?

 • Akne (sivilce) tedavisi
 • Aknelerin iyileştikten sonra bıraktığı izlerin (skarlarının) tedavisi
 • Kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesi
 • Ciltteki açık porların kapanması
 • Eldeki yaşlılık lekeleri giderilmesi
 • Gebelik lekelerinin giderilmesi
 • Yaşlılık ve güneş lekelerinin tedavisi
 • Yaşlanma izlerini geciktirmek için peeling operasyonu son derece etkilidir.
 • Dermaterapi

  Dermaterapi yöntemi eski sivilce izlerinin netliğini azaltmak ve ciltte oluşan ince çizgi ve kırışıklıkları gidermektir. Dermaterapi yöntemi, dermaroller ve büyüme faktörlerinin kök hücre ve ekstrakt içeren anlık ürünlerle sinerjik kombinasyonundan oluşur.

  Dermaterapi Nasıl Uygulanır?

  Dermaterapi işleminde, derinliği 1.0 mm ile 1.5 mm arasında değişen, silindirik bir tambur üzerine ergonomik olarak düzenlenmiş 192 adet özel üretilmiş çelik, altın titanyum ve mikro iğneden oluşan bir medikal alet kullanılmaktadır.

  Cilde uygulandığında cildin koruyucu üst tabakasına zarar vermeden mikro iğneler yardımı ile cildin alt tabakalarına uzanan mikro kanallar açılır.

  Deri altına açılan bu binlerce minik kapı, 15 dakika içerisinde iz bırakmadan otomatik olarak kapanır. Büyüme faktörlerini bu mikro kapılar aracılığıyla cilde gönderme yeteneği, verimliliği daha da artırır.

  İnsanlarda dermaterapi sonrası az sayıda güneş yanığına benzer kızarıklıklar gelişir ancak 2-3 gün içinde geçer ve iz kalmaz. Dermaterapi gören bir kişi işlemden sonraki gün normal yaşantısına devam edebilir.

  Anti-Aging

  Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşlı nüfus gün geçtikçe arttığı için yaşlanma karşıtı uygulamaların amacı cilt dokusunu ve bağ hücrelerini yenilemek, cilt bakımı sağlamak, kadınlarda ve erkeklerde hormonal bozuklukları ayrı ayrı çözmek, cinsel gücü ve sağlığı artırmak, olabilecek hastalıkları önlemektir. Yaşlanmanın bir sonucu olarak ortaya çıkar.

  Özetle anti-aging uygulamalarının amacı, yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıkları önlemek, güç kaybını önlemek ve daha uzun süre genç kalmaktır. Güzellik merkezi alanında, sonucu en keyifli operasyonlardandır.

  Radyo Frekans

  Deri ve deri altı dokular radyo dalgaları ile tedavi edilir. Yüzde ve vücutta farklı bir uygulaması vardır. Çeşitli başlıklar ile kullanılır. Tüm cilt tipleri için kullanılabilir. Güneşe karşı hassasiyet yaratmaz, yazın veya kışın zarar vermez.

  Radyofrekans İle Yüz Gençleştirme

  Radyo dalgalarının kullanılması nedeniyle ciltte ve deri altı dokularda ısı artar. Isının etkisi altında bağ dokusundaki fibroblastlar uyarılır ve kolajen lifleri yenilenir. Dolaşım düzenlenir. dokular canlanıyor. Böylece cilt sıkılaşır, sıkılaşır, kırışıklıklar azalır.

  Lifting Uygulaması

  Güzellik merkezi hizmetimizde bir diğer cilt gençleştirme operasyonu lifting’tir. Kaş, yanak, boyun gibi yumuşak dokulu bölgeleri etkili bir şekilde onarır.
 • Onarma bakımının amacı hücre yenilenmesini teşvik etmektir,
 • Cildin yaşlanma nedenlerine direnmek,
 • Hücre savunmasını artırmak,
 • Hücre yenilenmesini arttırmak,
 • Cildin kolajen yapısını korumak ve elastin sentezini artırmak için,
 • Lenf sistemini uyarmak için,
 • Kırışıklıkları gözle görülür şekilde azaltır,
 • Cilt metabolizmasını hızlandırmak için,
 • Cildin gerginliğini ve esnekliğini artırmak,
 • Cilde canlılık sağlar.
 • Lazer Epilasyon

  Güzellik merkezi hizmetimizde, lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanımı ile kalıcı ve sağlıklı bir şekilde dökülmesini sağlamaktadır. Milisaniye atışları ile cilde uygulanan lazer ışını, saça renk veren ve dokuya zarar vermeden kıl köküne odaklanarak saça zarar veren melanin pigmenti tarafından emilir.

  Saçları çok açık olan kişilerde lazer epilasyon, kıldaki melanin eksikliğinden dolayı etkili olmayabilir ve gri saça etkisi yoktur. Bazı kişiler için 4-5 seans yeterli olurken, bazı cilt ve tüylerde 6-10 seansa kadar lazer epilasyon gerekir.

  Diode Lazer Epilasyon

  Diode lazer “istenmeyen tüylerin azaltılmasına yönelik bir lazer tedavi yöntemidir. Diode lazerin dalga boyu diğer lazer yöntemlerine göre daha uzun olduğu için, koyu tenlerde bile tedavi süresine bağlı olarak etkili sonuçlar alınmaktadır.

  Diode lazer dalga boyu 810 nm’dir. Bu dalga boyu, Alexandrite lazer ile karşılaştırıldığında daha derine iner. Derin ciltte derin saçlı bölgelerde daha etkilidir. Diode lazer uzun dalga boyu sayesinde koyu tenlerde bile rahatlıkla uygulanabilmektedir.

  Alexandrite Lazer

  Güzellik merkezi uygulamalarımızdan olan Alexandrite Lazer, pratik ve etkili bir yöntemdir.

  Alexandrite lazer ancak açık cilt tipleri ile kullanılabilir. Uygulama sonrası yüzeydeki tüylerin alınması uygulama sonrası memnuniyeti artırır.

  Bu lazerin kullanılması koyu tenli kişilerde yan etki olasılığını artırır. Yüz ve boyun gibi bölgelere bir alexandrite lazer uygulamak, ince tüylerin uzamasına neden olabilir. Cilt tipi hafif olsa bile bu bölgelerde kullanılması tavsiye edilmez.

  Alexandrite lazer, melanin tarafından iyi tutulur. Bu nedenle sadece açık cilt tiplerinde kullanılabilir. Bu lazer sistemi, doğru kişiler için çok iyi sonuçlar verir. Ancak yüz gibi riskli bölgelerde tüylerin azalması yerine saçların çıkmasına neden olabilir. Sırt, omuz ve omuz bölgeleri de lazerin daha az etkili olduğu bölgelerdir.

  Buz Lazer

  Buz Lazer, lazer epilasyonu arasında en acısız, en hızlı ve en son teknolojisidir. Aleksandrit, diyot, Nd: YAG lazer dalga boyları tek kafada birleştirilir. 3 dalga boylu lazer teknolojisi ile çalışır. Buz Lazer sayesinde, güzellik merkezi hizmetimizle masaj rahatlığında ve kısa seanslarda uygulayabilirsiniz.

  Milisaniye atışları ile cilde uygulanan lazer ışını, saça renk veren ve dokuya zarar vermeden kıl köküne odaklanarak saça zarar veren melanin pigmenti tarafından emilir. Saçları çok açık olan kişilerde lazer epilasyon, kıldaki melanin eksikliğinden dolayı etkili olmayabilir ve gri saça etkisi yoktur. Bazı kişiler için 4-5 seans yeterli olurken, bazı cilt ve tüylerde 6-10 seansa kadar lazer epilasyon gerekir.

  Cilt süt, su ve jel gibi yardımcılarla derinlemesine temizlenir. Amaç cilt üzerinde biriken ölü deriyi sökmek ve rahatlamış bir cilt dokunuşunu yaşatmaktır. Arınmış ve gözenekleri açılmış yüzünüze peeling uygulamak için adımlar izlenmeye devam eder.

  Kimyasal peeling, cildi gençleştirmek için hasarlı cildin üst kısmının kimyasallarla ‘soyulması’ işlemidir. Bu sayede daha parlak, daha genç ve daha temiz bir cilt görünümü elde edilebilir. Bu sayede cilt adeta canlandırılabilir. Kimyasal peelingler, meyvelerden ve diğer gıdalardan elde edilen doğal asitlerdir ve yüzey soyucu olarak kullanılabilir.

  Buz Lazer, lazer epilasyonu arasında en acısız, en hızlı ve en son teknolojisidir. Aleksandrit, diyot, Nd: YAG lazer dalga boyları tek kafada birleştirilir. 3 dalga boylu lazer teknolojisi ile çalışır. Buz Lazer sayesinde, güzellik merkezi hizmetimizle masaj rahatlığında ve kısa seanslarda uygulayabilirsiniz.

  Hemen Ara