Kozmetik dermatoloji olarak da bilinen dermatokozmetoloji, son yıllarda önemli ilerlemeler kaydederek deri hastalıklarının tedavisinin yanı sıra kozmetik işlemlerde de ön plana çıkmaktadır.

Ankara Magnet Hastanesi, kadın ve erkekler için son teknoloji yeni uygulamaları içeren dermatokozmetolojik sağlık hizmetleri sunmaktadır.

Daha sağlıklı, genç görünümlü ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak, kırışıklıklara meydan okuyarak yaşlanmanın etkilerini azaltmak ve vücuttaki bölgesel fazlalıklardan kurtulmak mümkündür.

 
lazer lipofiz sonrasi 1

Lazer Lipoliz

Lazer lipoliz, bölgesel zayıflama işleminde tercih edilen bir yöntemdir. Kilo verme sürecinde rastlanan dirençli yağlar, düzenli egzersiz, sağlıklı beslenme ve diyet yapmaya rağmen erimeyebilir.

Bu durumlarda, lokalize yağları eritmek için bölgesel zayıflama tekniklerinden faydalanılmaktadır. Bölgesel zayıflamadaki öncelikli amaç, kilo vermekten ziyade, orantısız görünüme sebep olan yağların eritilmesidir.

Mezoterapi ve ısı enerjisi ile ultrason gibi enerji türlerini kullanarak bölgesel yağlanmayı azaltan yöntemler geliştirilmiştir. Önemli olan, ısı enerjisini lokalize yağ tabakasına etkin bir şekilde ulaştırabilmektir.

Lazer lipoliz ile, hedef dokuya kanül yardımıyla ısıyı ulaştırmak mümkündür. Lazer ışını, lazerin ısı etkisini açığa çıkaran, hedef kromofor denilen bir molekül sudur.

Su ile emilen lazer ışını, doku içerisinde ısı etkisi yaratmaktadır. Böylece, yağ hücre zarı parçalanarak, eriyen serbest yağ asitleri aspire edilerek veya serbest dolaşıma katılarak kaybedilir.

Lazer, yağ dokusunu eritmenin yanı sıra, elastikiyetini kaybetmiş bağ dokusunu ve kollajeni parçalayarak genç bağ dokusunun ve kollajenin oluşumunu artırmaktadır. Lazer lipolizle, dokularda sıkılaşma etkisi sağlanarak, sarkmalar da azaltılmaktadır.

Lazer lipoliz, vücut şekillendirme uygulamalarında, bölgesel yağlanma ve cilt sarkıklığı durumlarında etkin olarak tercih edilen bir dermatokozmetoloji yöntemidir. Karın, bel, yüz, basen, gıdı ve bacak içi yağlanmalarında ve terlemenin yok edilmesinde tercih edilmektedir.

Genel anestezi gerektirmeyen bir işlem olup, lokal anestezi verilerek uygulanmaktadır. 1 mm – 2 mm kesi ile deri altına uygulanan  işlem sonrası oluşan ameliyat skarı yok denilecek kadar azdır.

Lazer Lipoliz Tedavi Süreci

Lazer lipoliz operasyonu öncesinde hastanın tedaviye uygunluğu dermatokozmetoloji uzmanı tarafından değerlendirilir. Hastanın yağ doku hacim miktarı ölçülerek seans sayısı belirlenir. Genellikle tek seansta tamamlanan lazer lipoliz uygulaması, yağ doku hacmine ve cilt gevşekliğine bağlı olarak ikinci seansı gerektirebilir. Kan sulandırıcı kullanan veya herhangi bir kan hastalığı olan hastaların operasyon öncesinde hekimini

lazer lipofiz islemi 2

bilgilendirmesi çok önemlidir. Ek olarak, hastanın medikal geçmişi, daha önce olduğu ameliyatlar ve kronik hastalıklar da değerlendirilmektedir.

Lazer Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Lazer lipoliz uygulamasından önce, bölgesel fazlalıkların olduğu kısımlar işaretlenir ve hastanın lazer ışının çıkardığı ısı enerjisinden etkilenmemesi için uygulamanın yapılacağı bölgeye lokal anestezi uygulanır.

Lokal anestezinin etki etmesi için 10 – 15 dakika kadar beklenir. Ardından, işlemin yapılacağı bölge temizlenerek 1 mm – 2 mm bir kesi açılır. Lazer atımını yapacak fiberin içinden geçen 1 mm çapındaki kanül cilt altına sokulur.

Kanül yardımıyla yağ birikiminin olduğu bölgeye lazer atışı yapılır ve yağ hücreleri parçalanır.

Lazer Lipoliz Sonrası

Lazer lipoliz sonrası kısa sürede günlük yaşam koşullarına dönülmesi mümkündür.

İşlem sonrası morluk ve kanama normal karşılanmaktadır. Ayrıca, 3 – 7 gün arasında bandaj takılması doku iyileşmesinin hızlandırılması, yağ asitlerinin serbest dolaşıma katılımının hızlandırılması ve sarkmanın önlenmesi için önemlidir. Lazer lipoliz sonrası 5 gün korse kullanımı yeterlidir.

İşlem sonrasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmeyecektir. Ancak, hastanın ihtiyacından fazla kalori alması, kalan yağ hücrelerinin hacim olarak artmasına sebep olabilir. Bu yüzden, lazer lipoliz sonrası hastaların spor yapması ve dengeli beslenme alışkanlığı edinmeleri çok önemlidir.

Hastanemizde yapılan diğer dermatokozmetoloji uygulamalar şunlardır;

Gençlik Aşısı

Yüz Mezoterapisi

 • Saç Mezoterapisi
 • Plexr Tedavisi
 • Elmacık Kemiği Dolgusu<
 • Çene Konusu Düzeltme
 • Gıdı Lipofizi
 • Estetik Dolgu

 •                * Burun Şekillendirme

                 * Dudak Şekillendirme

 • Örümcek Ağı Tedavisi
 • Fransız Askısı
 • Kriyoterapi
 • Dersler
 • Lazer Epilasyon
 • Alerji Testleri
 • Tırnak Çekimi
 • Biyopsi
 • Ben Alma
 •               * Estetik Ben Alma

                * Normal Ben Alma

  Lazer lipoliz uygulamasından önce, bölgesel fazlalıkların olduğu kısımlar işaretlenir ve hastanın lazer ışının çıkardığı ısı enerjisinden etkilenmemesi için uygulamanın yapılacağı bölgeye lokal anestezi uygulanır. Lokal anestezinin etki etmesi için 10 – 15 dakika kadar beklenir. Ardından, işlemin yapılacağı bölge temizlenerek 1 mm – 2 mm bir kesi açılır. Lazer atımını yapacak fiberin içinden geçen 1 mm çapındaki kanül cilt altına sokulur.

  Lazer lipoliz, bölgesel zayıflama işleminde tercih edilen bir yöntemdir. Kilo verme sürecinde rastlanan dirençli yağlar, düzenli egzersiz, sağlıklı beslenme ve diyet yapmaya rağmen erimeyebilir. Bu durumlarda, lokalize yağları eritmek için bölgesel zayıflama tekniklerinden faydalanılmaktadır. Bölgesel zayıflamadaki öncelikli amaç, kilo vermekten ziyade, orantısız görünüme sebep olan yağların eritilmesidir.

  Lazer Lipoliz işleminin fiyatlandırılması hastanın kilo durumuna ve hangi bölgelere işlem yapılacağına göre farklılık gösterir. Daha fazla bilgi için Ankara Magnet Hastanesi iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

  Hemen Ara