penis buyutme ameliyati

Penis Büyütme

Penis büyütme ameliyatı günümüzde estetik cerrahide sıklıkla gerçekleştirilen operasyonlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkeklerde cinselliğin bir simgesi olan penis boyutu, cinsel mutluluk ve kişisel tatmin, kendine olan özgüven konularında ciddi bir önem arz ederken penis ameliyatı da oldukça tercih edilmektedir.

Penis boyutundan memnun olmayan erkekler genelde cinsel mutsuzluk, özgüvensiz yaşayıp penis büyütme ameliyatı olmak istemektedir. Penis büyütme ameliyatı olmak isteyen bir kimse genelde penisin boyutunu, kalınlığını yeterli bulmayan kişiler olmaktadır. Erkekler için en önemli sorunlardan bir tanesi penis boyunun uzunluğu, kalınlığı ve işlevselliği noktasındadır.

Erkekler penislerindeki çeşitli şekil bozukluklarından, inceliklerden, eğriliklerden şikâyetçi olabilirken aslında temel olarak bu sebeplerle penis estetiği ameliyatını tercih etmektedirler.

Penis üzerinde; penis boyu uzatma, penis kalınlaştırma gibi çeşitlenmektedir. Penis boyunun kısa olması, erkeklerde stres ve özgüven eksikliğine yol açabilen konular arasında bulunuyorken aslında penis boyu norma sınırlarsa bile yanlış algı sebebiyle strese sokabilir.

Penis Büyütme Ameliyatı

Penis plasti yani penis estetiği ameliyatları penisin boyunun uzatılması veya penis kalınlığının arttırılması ya da penis eğriliğinin giderilmesi amacıyla uygulanan cerrahi işlemler olarak adlandırılmaktadır. Penis büyütme ameliyatı, erkeklerin kendi penis boyunun veya kalınlığının yetersiz olduğu ve penis eğriliğinin bulunduğu durumlarda yapılabilir.

Penis Büyütme Ameliyatları Nasıl Yapılır

Penis büyütme ameliyatları genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır. Penis büyütme ameliyatlarının farklı teknikleri bulunmaktadır. Penis plasti ameliyatlarında ki tekniklerden bazıları penis boyunu uzatmada kullanılırken, bazıları da penis kalınlaştırmada uygulanır. Penis ameliyatları noktasında  penis eğrilikleri de operasyonlarla düzeltilebilmektedir.

Penis boyu uzatma ameliyatında  ile sarkık durumda bulunan penisin uzunluğunun ortalama 2-3 cm kadar büyümesi sağlanır. Penis boyu uzatma ameliyatı ile büyümesi sağlanan penis bu büyüme ereksiyon halindeki boyutunda bir değişiklik yaratmaz Penis büyütme ameliyatında penisi leğen kemiğine bağlayan tendonlar serbestleştirilerek penis boyunda uzama sağlanır.

Penis Büyütme Ameliyatı Neden Yapılır?

Erkeklerde doğuştan kaynaklanan ve mikro penis olarak adlandırılan penis küçüklüğü genellikle farklı nedenler sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Penis kısalığı fetal testosteron eksikliğinden kaynaklanırken ileri yaşlarda penis büyüme ameliyatına ihtiyaç duyulabilir.

Penis kısalığı özellikle hipogonadotropik hipogonadizm, beynin otonom sinir sistemini ve hipofiz bezini kontrol eden kısım olan hipotalamusun, gerekli olan hormonları (testesteron) üretmesi için testisleri uyaran hormonları salgılamadığında ortaya çıkmaktadır.

Penis kısalığı genetik sendromlarla da birlikte olabileceği gibi bilinmeyen bir nedene bağlı olarak kaynaklanabilmektedir. Erkeklerde penis ameliyatının ihtiyaç olduğu penis kısalığı, genetik sendromlarla da birlikte olabileceği gibi bilinmeyen bir nedenden de kaynaklanabilmektedir.

Penis Büyütme Ameliyatlarının Riskleri Nelerdir?

Penis büyütme ameliyatı çok fazla talep edilen cerrahiler arasında yer almamakla birlikte, erkeklerin sıkça araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Penis ameliyatının bazı durumlarda kalıcı olarak zarar verdiği düşünülmektedir. Deneysel olarak gerçekleştirilen penis büyütme ameliyatı ile ilgili yeterli çalışma bulunmamaktadır.

Penis büyütme de en çok uygulanan cerrahi yöntem,  penisi leğen kemiğine bağlayan tendonların kesilmesidir. Penis leğen kemiğinde ki bağlar kesildiğinde penis daha fazla sarktığı için daha uzun bir görünüm elde edilir. Penis büyütme de kullanılan bu yöntemle tendonların kesilmesi, ereksiyon halindeki bir penisin dengesiz olmasına sebep olabilir.

Penis büyütme ameliyatlarından sonra hasta ne kadar sürede iyileşir?

Penis ameliyatı sonrası süreç hastalara göre değişiklik göstermektedir. Penis ameliyatı sonrası iyileşme süreci genellikle 7-14 gün sürebilmektedir. Ameliyat kesim bölgesi işlemden sonraki ilk bir hafta içinde iyileşmekte olup bölgede  şişlik ve rahatsızlık hissi ilk iki hafta içinde azalmaya başlamaktadır.

Penis Büyütme Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

  • Penis büyütme ameliyatından sonra hastalar, şişmeyi önlemek için cilde ve dokuya zarar vermeyecek şekilde bir havluya sararak buz ile soğutma yapılabilir.
  • Penis büyütme ameliyatından sonra destekleyici iç çamaşırları kullanılabilir.
  • Penis büyütme ameliyatından sonra doktor takipleri düzenli yapılmalıdır
  • Penis büyütme ameliyatını takip eden iki haftalık süreçte hastalar ağır kaldırma ve yorucu aktivitelerden uzak durmalıdır.
  • Ameliyat sonrası yaklaşık 6 hafta boyunca mastürbasyon ve cinsel aktiviteden uzak durulmalıdır.

Penis Büyütme Ameliyatının Olumsuz Etkileri

Penis ameliyatından sonra bazı komplikasyonlar görülebilmektedir. Penis büyütme ameliyatı sonrası oluşabilecek komplikasyonlar şu şekildedir:

Ameliyat bölgesinde olası bir enfeksiyon gelişebilir ve kötü yara iyileşmesi olabilir. Erkeklerde penis büyütme ameliyatında ciddi riskler ortaya çıkabilmektedir. Penis ameliyatı için uygulanan işlemlerin güvenilirliği yeterli düzeyde ortaya konulamamaktadır.

Penis Büyütme Ameliyatından Sonra Bakım

Penis büyütme ameliyatında yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırma yapılan hastalar ek bir problem yaşamadığı sürece hastanede 1 gece yatırılır, ertesi gün taburcu edilir. Penisi saran elastik bir bandaj 2-3 gün tutulur ve sonra hastadan çıkarılır. Penis büyütme ameliyatından sonra cinsel aktiviteleri (mastürbasyon veya cinsel ilişki) genellikle 3-4 hafta kısıtlanır. Penis büyütme ameliyatından sonra erkekler kendi öz bakımıyla birlikte tüm süreci kontrol altına almalıdır. Rutin doktor kontrollerine aksatmadan gitmek gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kimler penis büyütme ameliyatı olmalıdır?

Penis büyütme ameliyatı penis uzatma ve kalınlaştırma ameliyatının her ikisini kapsar. Genel olarak baktığımızda penis uzatma ameliyatı olarak bilinen ameliyat penis boyunu gerçek manada büyütmez. Penis uzatma ameliyatı ile penisin içeride bulunan kısmını dışarı çıkararak birkaç santimetre uzamasını sağlar. Bir penis ne kadara büyükse içerideki kısmı da o kadar büyük olacaktır.

Penis büyütme ameliyatının süresi ne kadardır?

Genellikle, yağ enjeksiyonu ile yapılan kalınlaştırma ve penis uzatma ameliyatının birlikte yapıldığı durumlarda ameliyat süresi yaklaşık 1.5-2 saat sürmektedir. Öbür taraftan materyal kullanılarak yapılan kalınlaştırma ve uzatma ameliyatında ise süre 30 dakika gibi kısa bir süredir. 

Penis büyütme ameliyatında anestezi nasıl olmalıdır?

Ameliyat Genel Anestezi altında veya Spinal (belden uyuşturma) anestezi ile yapılabilir. Lokal anestezi (bölgesel) materyal kullanılan ameliyatlarda tercih edilebilir.

Ameliyatsız penis büyütme yöntemleri nelerdir?

Ameliyatsız penis büyütme yöntemleri mevcuttur. Ameliyatsız penis büyütme yöntemlerinde ortalama 1-2 cm arası penis uzayabilir ve kalınlaştırılabilir. Evde penis büyütmek kendi başınıza yapabileceğiniz bir yöntem olmamakla birlikte düzenli doktor kontrolleri ve yardımcı bazı tedavilerin (PRP, ESWT) beraber uygulandığı bir yöntemdir. İnternette satılan kremler, cihazlar veya egzersizler ile bu yapılmaya çalışılırsa, penil fraktür (penis kırığı), alerjik reaksiyonlar veya daha önce olmayan ereksiyon problemleri yaşamanız büyük olasıdır.

Penis büyütücü kremler veya ilaçlar işe yarar mı?

Genellikle gevşek halde bulunan penis küçük, ereksiyonda büyük olduğu için insanlar penisin balon gibi daha fazla büyüyebileceğini sanabilir. Bilmek gerekir penis, mevcut anatomik yapısı böyle bir büyümeye izin vermez. İnternette, aktarlarda veya başka bir yerde satılan ürünlerin penis büyütme konusunda yardımcı olduğunu söylemek yanlış olacaktır.

Penis büyütme ameliyatı fiyatları nelerdir?

Penis büyütme ameliyatı fiyatları her hastaneye göre farklılık gösteren geniş bir kavramdır. Yalnızca penis büyütme isteyen hastalar olabileceği gibi, beraberinde kalınlaştırma işlemi de istenebilir. Penis büyütme ve kalınlaştırma için kullanılan yağ enjeksiyonu veya materyal kullanımı da ameliyat fiyatlarını etkileyen durumlardır. Detaylı bilgi almak, fiyatlar hakkında net bir rakam belirlemek için doktorunuzla görüşmenizde fayda var.

Yukarıya Kaydır
Canlı Yardım
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Magnet Hastanesi
Merhaba
Bu gün size nasıl yardımcı olabiliriz?