kantaron yagi

Kantaron Yağının Mucizeleri

Kantaron Yağının Mucizeleri

Kantaron çiçeğinin bileşimlerini tanen, uçucu yağlar, hipericin, flavon türevleri, karoten, acı maddeler, zamk, vitamin C, reçine ve resin oluşturmaktadır. Bunlar kantaron çiçeğinin araştırılmasıyla bilinebilen bileşenleridir ve tespit edilemeyen başka içerikleri de vardır.

Kantaron Bitkisinin Faydaları;

İştahı açar aynı zamanda da yüksek ateşi düşürür. Mide ağrılarının tedavisinde faydalıdır. Vücuda enerji vererek direnci artırır. Gastrit ve ülser tedavileri için bire bir doğal ilaçtır. Kadınlarda adet döneminde oluşan kasık ağrılarının azalmasını sağlar. Doğal bir kas gevşetici özelliği gösterir ve sinirlere iyi gelir. Öksürüğü keserek göğsün yumuşamasını sağlar.

Çocuklarda korkuya bağlı gece uykuda işeme gibi durumlarda faydalıdır. İdrar yolu enfeksiyonlarını geçirir. Mesanede oluşmuş taşları eriterek düşmesini sağlar. Bel ve sırt ağrıları için yağı çıkarılarak masaj uygulanır. Yağıyla yapılan masaj ağrıyı geçirir. Bebeklerde meydana gelen gaz sorunlarını ve karın ağrılarını geçirir.

Kaynatılıp içilmesiyle ses kısıklığını giderir. Zona hastalığında kanıtlanmış faydaları bulunmaktadır. İshali keser ve grip hastalığını iyileştirir. Yağı alın şakağına sürülerek masaj yapıldığı takdirde baş ağrısını geçirir. Balgam ve idrar söktürücü özelliği vardır. Antiseptik özelliği vardır. Bu özelliği ile yaraları iyileştirir. Bağırsak solucanlarını döker. Nikotin, kafein ve alkolün vücuda verdiği zararı ortadan kaldırır ve aynı zamanda bağımlılığı yok eder. Bu özelliği bilimsel araştırmalarla ispat edilmiştir.

Kanser tedavilerine ek olarak kantaron bitkisinin kullanımı tedaviyi hızlandırır. Özellikle kanseri oluşturan tümörün ortadan kalkmasında fayda sağlamaktadır. HIV virüsü için kullanımı virüsün ortadan kalkmasına sebep olur.

Yukarıya Kaydır
Canlı Yardım
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Magnet Hastanesi
Merhaba
Bu gün size nasıl yardımcı olabiliriz?