fransiz askisi

Fransız Askısı – Yüz Germe

Fransız askısı ameliyat gerektirmeyen yüz germe işlemlerinden biridir. Cildimiz belirli bir yaştan sonra nem kaybetmeye başlar ve önce kırışmaya, esnekliğini kaybetmeye, derin doku katmalarındaki değişiklikler etkeni nedeniyle sarkmalara bırakır. Fransız askısı işleminde içi polyester, dışı ise cilt dokusuyla uyumlu silondan yapılmış esnek ipler kullanılarak cildin gerilmesi işlemidir. Bu operasyon sayesinde yüz bölgesinde oluşan sarkmaların, kırışıklıkların giderilmesi hedeflenir.

Estetik ameliyatı olmak istemeyen kişilerin tercih ettiği bir işlemdir. Yüzde yer alan mimik kaslarının, dokulardaki yıpranmanın, çevresel faktörlerin ve kişinin yaşı ile beraber alt çeneye doğru kırışan veya sarkma oluşan cildin kulak hizasına doğru gerdirilerek olumsuzluk yaratan değişikliklerin yüz bölgesinde giderilmesi işlemidir.

Ankara Özel Magnet Hastanemizde fransız ip askısı yapılmaktadır. Sizlerde genç bir görünüme kavuşmak için hastanemize gelerek uygun hijyen şartları altında, son derece konforlu ve güvenli bir şekilde Estetik ve Plastik Cerrahi doktorumuz ile tedavi sürecini konuşup netleştirebilirsiniz.

Fransız Askısı Yöntemi Kimler İçin Uygundur ?

 Fransız askısı 18 yaşını doldurmuş, ameliyata girmeden gençleşmek isteyen tüm bireyler için uygundur. Fransız ip askısı 30lu yaşlardan sonra yüz bölgesinde bulunan asit miktarlarında azalma görülür. Kişinin yüz bölgesinde asit miktarının azalması ile birlikte ciltte kırışıklıklar ortaya çıkar. Ameliyatsız genç bir görünümüne kavuşmanızı sağlayan fransız ip askısı 30 ila 65 yaş arasındaki erkek ve kadınlar için yapılan işlem haline gemiştir.

Fransız Askısı Faydaları

Ameliyat gerektirmeyen 30 yaş ve üzeri bireylerin doğal görüntüsünü bozmadan ameliyatsız yapılan işlemdir. Dışarıdan fark edilmeyecek şekilde derin çizgiler ve sarkmaları ortadan kaldırır. Lokal anestezi altında uygulanan bu işlem günlük hayata etki etmeden, dikiş izi bırakmadan uygulanmaktadır. Fransız ip askısı faydalarını sıralayacak olursak ;

 • Cerrahi bir operasyon olmadığı için, cerrahi bir kesi ve cerrahi operasyon risklerini içermemektedir.
 • Kişi kısa süren bir işlem olduğu için günlük hayatına kolaylıkla dönebilir.
 • Hastanede yatış gerektirmeyen bir operasyondur.
 • Kişide doğal sonuçlar yaratan, dikkat çeken bir görünümü vardır.
 • Kişide yüzünde bulunan tüm kırışıklar giderilmiş olur, cilt gençleşir.
 • Erkeklere ve kadınlara uygulanabilen bir işlemdir.
 • Kişide 5 – 10 yıl arasında bir dayanıklılık gösterir.
 • Fransız ip askının etrafında oluşan kollajen sayesinde kişi genç bir görünüme kavuşur.
 • Yüz kırışıklıklarını azaltarak yüzde oval bir görünüm ortaya çıkarır.
 • Elmacık kemikleri daha belirgin hale gelerek kişide gergin bir yüz hattı oluşur.

Fransız askısı hangi bölgelere uygulanır ?

Fransız ip askısı işlemi yaşlanma ile beraber hem yüz hem de vücut bölgelerine başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Burada amaç kişiyi rahatsız ve mutsuz eden görüntüyü ortadan kaldırmaktır. Yüz bölgesinde; yanaklar, elmacık kemiklerin belirginleştirilmesi, yüzün oval kısımları, çene altı sarkmaları, kaş kaldırma ve boyun için tercih edilmektedir.

Vücut bölgesinde ise ; göğüs, kalça, kol sarkmaları ve bacaklar için tercih edilebilmektedir.

Fransız Askısı Nasıl Uygulanır ?

Yapılacak olan işlem bölgesi için ilk önce o bölgeye lokal anestezi uygulanarak o bölge uyuşturulur. Yaklaşık olarak 45 – 60 dakika süren fransız askısı, kişi için istenen bölgeye gençlik hissi yaratması amacıyla yapılmaktadır. Uygulama yapılacak bölge için öncelikle çalışılacak olan noktalar belirlenir ve fransız medikal ipler deri altına yerleştirilir. Cilt altına gönderilen ipler için oldukça küçük kesilir açılır ve ilgili olan yerlere yerleştirilir. Yerleştiren fransız medikal ipler sonrasında, iplerin uygun oranda gerilmesi sağlanır ve kulak hizasında sabitleme gerçekleştirilir. Bu işlem ile kişinin yüzünde simetri ve lifting etkisi sağlanarak genç bir görünüm elde edilir. Fransız ip askısı işleminde herhangi bir dikişe gerek kalmadan işlem sonlandırılır. İşlem sonrasında kişi gülük hayatına dönebilir, hasta kişide oluşan ağrı ile doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciyi kullanarak hafifletebilirsiniz.

Fransız Askısı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Fransız askısı işlemi sonrasında gündelik hayata dönmede herhangi bir sorun yoktur, anack hasta kişi yine de dikkat etmesi gereken bazı önemli noktaları vardır. Bunları sıralayacak olursak ;

 • Hasta kişi ilk günler çene hareketlerini minumum düzeyde kullanmaya dikkat etmelidir.
 • Kişi birkaç gün yüz üstü uyumamaya dikkat etmelidir.
 • Kişi yüz yıkama sırasında, yukarıya doğru hareketler uygulayarak gerçekleştirmelidir.
 • İşlem yapılan yere masaj uygulanmamalı ve ovuşturulmamalıdır.
 • Genellikle işlem sonrası hasta kişinin birkaç gün dinlenmesi önerilmektedir.
 • İşlem sonrası kişi soğuk tampon gerçekleştirerek rahatlama sağlayabilir.
 • İşlem sonrasında kişinin aynı gün içerisinde duş almasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır.
 • Kişi mimik hareketlerinde, esneme sırasında ve şiddetli gülme gibi hareketlerden uygulama günü içerisinde dikkat etmelidir.
 • Kişi 1 hafta boyunca küçük lokmalar ile kendini zorlamadan yiyecek tüketmelidir.

Fransız Askısı Kullanım Alanları ve Yararları

Fransız askısı ile kişi 10 yaş kadar genç göstererek güzel görünüm elde etmektedir. Kişinin doğal yüz ifadesi ile mimiklerinde herhangi bir kaybolma görülmeden uygulanabilmektedir. Kişinin yüz ifadesinde herhangi bir olumsuzluk meydana gelmemektedir. Bunun sebebi ise kullanılan ipler yüz ile bütünleşme sağlar ve olumsuzluklar ortadan kalkar. Yapılan frasız ip askısı uygulaması yaklaşık olarak 2 aya kadar tam bir görünüm sağlamış olmaktadır. Ciltte bulunan kaslara herhangi bir zararı bulunmamasından dolayı sıkça tercih edilen yöntemlerden biri haline gelmektedir.

Bu işlem düşük kaşların kaldırılmasını sağlayarak, dudak çevresinin, burun kenarlarının, boyun bölgesinin daha gergin ve sağlıklı bir görünüme sokarak doğal bir görünüm elde etmektedir.

En sık sorulan sorular ?

Fransız askısı fiyatları nedir ?

Fransız ip askısı fiyatları cildin durumuna göre ve kişine isteğine göre değişiklik göstermektedir. İp askısı ile yüz germe operasyonu yaptırmak isteyen kişiler Ankara Özel Magnet Hastanemizi arayarak veya doktorumuzla birebir görüşme sağlayarak net fiyat alabilmesi mümkündür. Yüz germe ameliyatı için doktorumuz kişide kullanılacak olan malzemeye göre fiyat belirlemektedir. Sizlerde Ankara Özel Magnet Hastanemizi arayarak  0312 212 80 80 kolayca randevu oluşturabilirsiniz.

Fransız askısının cilde bir zararı var mıdır ?

Herhangi bir zararı yoktur. Çünkü işlem sırasında kullanılan ipler kişinin cildine tamamen uyumlu, dış malzemesi silikon, iç malzemesi polyesterden oluşan bir iptir.

Fransız askısı sonucu ne zaman etkisini gösterir ?

İşlem uygulandıktan bir hafta sonra kişi % 90 bir oranla cildinde oluşan genç görüntüyü fark edebilecektir. Yaklaşık olarak cilde tam oturması ise 60 günü bulabilmektedir.

Fransız askısı tekrar yaptırılabilir mi ?

Fransız ip askısı kişiye bağlı olarak tekrar yaptırılabilmektedir. Kişi uygulamadan birkaç yıl sonra , oluşturulan mevcut iplikleri tekrar gerdirebilmektedir. Memnun kalmadığınız takdirde yeni ipliklerle yeniden işlem yaptırmanız mümkündür.

Fransız askısı yaşlanmayı durdurur mu ?

İşlem sırasında kullanılan dinamik ipler böyle bir yeteneğe sahip değillerdir. Fakat işlem sırasında kullanılan ipler kişiye genç bir görünüm kazandırarak zamanı geri almış sayılırsınız.

Yukarıya Kaydır
Canlı Yardım
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Magnet Hastanesi
Merhaba
Bu gün size nasıl yardımcı olabiliriz?