Evde Sağlık Hizmeti 2023

Evde sağlık hizmeti, belirlenen hedef gruplar tarafından evde sağlık hizmetlerinin kullanımını içerir. Evde sağlık hizmetleri genellikle onkoloji hastaları, kronik hastalığı olan ve yaşlı hastalar tarafından tercih edilse de, hedef kitle zamanla genişlemiştir. Uzman doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız evde sağlık hizmetlerine erişmek isteyen kişilere hizmet vermektedir.

Evde Sağlık Hizmeti Nedir?

Bu hizmetler genellikle; muayene, tedavi, hemşirelik ve rehabilitasyon hizmetlerini içerir. Aynı zamanda salgın hastalıkların (COVID19 vb.) ortaya çıkmasıyla birlikte günümüz koşullarında sağlık hizmetlerine güvenli erişim önemli bir konu haline gelmiştir.

Evinizden çıkamıyorsanız, Evde Sağlık Hizmetleri ile her zaman sağlıklı kalabilirsiniz. Sağlık hizmetlerine sorunsuz ve hızlı erişim sağlar. Telefon veya görüntülü görüşme ile randevu alabilirsiniz.

Evde Sağlık Hizmetlerinin Avantajları Nelerdir?

 • Evde sağlık hizmetleri ile zaman kaybetmeden belirli zamanlarda sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Kişiselleştirilmiş sağlık hizmetleri sağlayın.
 • Bakım ve kurtarma döngüleri kısalır.
 • Bakım maliyetlerini en aza indirir.
 • Randevuları alın, teşhis edin, kontrol edin ve hizmetleri güvenli ve mümkün olan en verimli şekilde tedavi edin.
 • Aynı zamanda, hasta bakımı hakkında bir dizi basit temel bilgiyi edinin.
 • Yeni annelerin zor zamanlarında; bebek bakımından, bebek beslenmesinden, bebek gelişim kontrolünden, doğum sonrası egzersiz tavsiyelerinden anneye ve aşı takvimlerinden size kusursuz desteği sağlamak için tasarlanmıştır.
 • Genel olarak hemşirelik hizmetleri; hemşirelik desteği, ilaç kullanımı, serum ve aşı uygulaması, enjeksiyon, pansuman ve yara bakımı, kateter takma ve çıkarma, tansiyon ölçümü, nabız kontrolü, ateş ölçümü, cerrahi dikiş atma vb.
 • Yalnız yaşayan hastalar için önemli bir destektir. Gerektiğinde yurt içi veya yurt dışı dahil olmak üzere hastane transferleri yapılır.
 • Doktor hizmeti verilir, muayene, kontrol ve tedavi takibi hastane ortamı olmadan da sorunsuz yapılabilir. Size gerekli danışmanlık ve evde sağlık hizmetlerini koordineli bir şekilde sunmak. Sağlıkta kalite ve güven kazanırken kısa eğitimlerden faydalanabilirsiniz. Ülkemizde ve dünyada bu sağlık hizmetlerinden yararlanan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır.

 Evde Sağlık Hizmetlerinin Dezavantajları Nelerdir?

 • Evde sağlık hizmeti yakın bir denetim gerektiren ve detaylı alınmış bir eğitimden geçmektedir.
 • Evde sağlık hizmeti veren sağlık personeli ve hasta yakınları ya da hasta ile doğru bir iletişim kurulamayabilir.
 • Sağlık personelinin sürekli hasta evinde bulunmaması evde sağlık hizmetinin en büyük dezavantajıdır.

Evde Sağlık Hizmeti Neler Kapsar?

\"Evde

Evde sağlık hizmetinin hizmet kapsamı oldukça geniştir. Ameliyat olan hastalarda (ameliyatlar, yaralar, kesiler gibi) sağlık kuruluşlarında oluşabilecek enfeksiyon riskini azaltmak, ameliyat sonrası veya kronik bir hastalıktan taburcu olan hastalarda oluşabilecek komplikasyon riskini en aza indirmek, hizmet alan hastanın ihtiyaçlarına göre bir bakım planının geliştirilmesi gerekiyorsa, hastanın iyileşme sürecinden maksimum etkiyi elde etmek için tedavi sürecini hızlandırmada, bir hastanın evde bire bir bakıma ihtiyacı varsa, hasta yakınlarının yükünü ve yorgunluğunu azaltmak, taburcu edilen hastaların tekrar hastaneye yatırılma riskini en aza indirmek, bu hastaların çevrelerinden ayrılmadan rahat bir şekilde bakım alabilmeleri gibi sunduğu avantajlar nedeniyle gereklidir.

Evde Sağlık Hizmeti Çeşitleri Nelerdir?

Evde Doktor Hizmeti

Hastaların bulundukları ortama ilgili branş doktoru gelerek muayenesi yapılır. Evde doktor hizmeti sayesinde hastane yatışlarının, acil servis başvurularının ve yoğunluğunun önüne de geçilmektedir. Doktorun hastadan istediği testler işe hemşire tarafından alınmaktadır. Test sonuçları ilgili doktor tarafından incelenir. Test sonucuna bağlı olarak doktor uygun tedavi planı ve tedavi yöntemi uygular.

Düzenli evde doktor hizmeti alarak, kronik hastalığınız ve sağlık durumunuza bağlı olarak hastanın durumu yakından takip edilerek olabilecek riskleri en aza indirmek için eken teşhis ya da gerekli önlem alınabilmesini sağlamaktadır. Evde doktor hizmeti ile telefon ile ulaşmanız üzerine doktorumuz anlık ziyaretler yapmaktadır.

Evde Hemşire Hizmeti

Evde hemşirelik hizmeti, mesane sondası takıp çıkarma, lavman, kan alma, pansuman, yatarak tedavi edilen hastalara yatak tedavisi, aşı uygulaması, buhar tedavisi, yara bakımı vb. birçok alanda evde hemşirelik hizmeti verilmektedir. Bakım hemşireleri hasta bakım ile sınırlı değillerdir. Ev ve hastane arasındaki bağlantıyı sağlamak hastanın ilgili doktoruna bilgi vermelidir. Aynı zamanda evde bakım hemşireleri ailenin ve hastanın isteklerini yerine getirecek düzeyde bilgiye ve beceriye sahip olmalıdır.

Evde Sağlık Destek Personeli Hizmeti

Sağlık personeli hastanın banyosu, temizliği, ağız bakımı vb. bakımı ya da sonda boşaltmak, refakatçı, yemek yedirme gibi birçok hizmetlere destek vermektedir. Süreli hasta bakıcı hizmeti, hastaların günlük yaşamsal aktivitelerine yardımcı olmaktadır.

Evde Rehabilitasyon Hizmeti

Evde rehabilitasyon hizmeti felç, omurilik yaralanması, yarı felç, ALS, kronik sinir sistemi vb. hastalara hizmet verilmektedir. Fizik tedavi alması gereken hastaların kendi evlerinde tecrübeli fizyoterapistler tarafından rehabilitasyon hizmeti vermesidir.

Evde Laboratuvar Hizmeti

Evde muayene sonrası hastadan gerekli olan idrar tahlili, kan tahlili gibi tetkikler evde uygulanmaktadır ve laboratuvar tetkikleri önce ilgili doktora giderek incelenir ve hasta ve hasta yakınlarına bilgi verilmektedir.

Evde Yoğun Bakımı Sonrası Hizmeti

Evde bakıma muhtaç son dönem hastaları, ağrı yönetimi vb. hastaların hem bakım hem de hasta takibi şeklinde işlemler uygulanmaktadır. Evde yoğun bakım hizmeti veren hemşirelerin hastaların bir tek medikal tedavisi ile ilgilenmezler gerek doktor gerek hasta bakıcı hasta ile ilgilenen herkes hastanın sürecinin yönetilmesinde zorunludur.

Evde Anne ve Bebek Bakımı Hizmeti

Yeni doğum yapmış annelerin evde bebek bakımı, emzirme, bebek banyosu, bebeğin göz ve tırnak bakımı, anne psikolojisi ve beslenmesi vb. durumlar hizmeti verilmektedir. Hemşire bebeğin ve annenin sağlıklı beslenmesi ve ihtiyaçlarını karşılamada yardımcı olmaktadır. Hemşire anneye bebek bakımında eğitim vererek, bebek bakımı da yapmaktadırlar.

Bebekler çok hızlı bir şekilde değişmekte büyümektedir. Aslında bebeğin ilk günleri dünyaya adapte olma süreci ve ailenin bebeğe adapte süreci oldukça stresli bir dönemdir.

Bebek hemşiresi, yeni doğan bebek konusunda hem deneyimli hem de detaylı bir eğitim almış olması gerekmektedir. Yeni doğan bebek bakımı hakkında güncel bilgilere sahip olmalıdır. Bu süreçler anne ve bebek arasındaki iletişimin başladığı ve önemli olan dönemlerden biridir.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Evde ve işyerinde ne zaman sağlık hizmeti alabilirim?

Evde ve iş yerinde uzman kişilerden 7/24 sağlık hizmeti alabilirsiniz.

 1. Evde ve işte sağlık hizmetlerinden nasıl yararlanabilirim?

Evde ve iş yerinde sağlık hizmeti alabilirsiniz. İster evde ister iş yerinde sağlık hizmetlerinden rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

 1. Evde ve işyerinde hangi branşlarda sağlık hizmeti verilmektedir?

Evde ve işyerinde sağlık hizmetleri tüm branşlarda uzmanlar tarafından yürütülmektedir.

 1. Evde ve iş yerinde sağlık hizmeti covid-19 testi yapılıyor mu?

Evde sağlık hizmeti kapsamında covid-19 kapsamında test ve tedavi yöntemi bulunmaktadır.

 1. Evde sağlık hizmeti nasıl alabilirim?

Hasta ya da hasta yakını kişiler (0312) 212 80 80 numaralı telefonu arayabilirsiniz ya da “ Evde Sağlık Hizmeti Başvuru Formu” doldurularak TSM/AHB’ler aracılığıyla evde sağlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

 1. Evde bakım hizmetleri nelerdir?

Doktor hizmeti, hemşirelik hizmeti, ilaç ulaştırma, psikolojik vb. destekler verilmektedir.

Sizde evde bakım hizmeti almak istiyorsanız Ankara Magnet Hastanesi olarak bize iletişime geçiniz.

Yukarıya Kaydır
Canlı Yardım
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Magnet Hastanesi
Merhaba
Bu gün size nasıl yardımcı olabiliriz?