neurons, brain cells, brain structure-440660.jpg

Beyin Tümörü

Beyin tümörünün gerçek uyarı işaretleri nelerdir? Hayatınız boyunca kanserli bir beyin tümörü geliştirme olasılığı %1´den azdır. Genellikle baş ağrısı veya kafa karışıklığı gibi belirtiler vücudunuzun size su içmenizi veya daha fazla uyumanızı söyleme şeklidir.

Ancak nadiren bu belirtiler daha büyük bir soruna işaret edebilir.

Ne yazık ki , bir beyin tümörünün uyarı işaretleri, beynin sonsuz sorumluluk listesi kadar çeşitli olabilir.Bir beyin tümörü,bulunduğu yere bağlı olarak birçok farklı belirti ve septomla kendini gösterebilir.

Dikkat Edilmesi Gereken İşaretler

120´den fazla beyin tümörü türüyle,semptomlar hiç yoktan büyük kırmızı bayraklara kadar uzanır.Sonuç olarak, vücudunuzun alarmı nasıl çaldığı şunlara bağlıdır:

  • Tümörün oluştuğu yer
  • Beyninizin etkilenen bölgesi vücudunuzun hangi bölümünü kontrol eder
  • Tümör ne kadar büyük

Ancak bir semptomun gerçekten ne zaman sorun yarattığını bilmek için kendi vücudunuzu tanımanız gerekir. Sağlığınızdaki değişiklikler semptomun kendisi kadar açıklayıcı olabilir.

Bu belirtilerden bir veya birkaçını yaşıyorsanız bir tıp uzmanına görünmenizi öneririz.

  1. Nöbetler: Bir tümör, beyninizin nöronlarını çılgınca ateşleyerek nöbetlere yol açabilir.
  2. Zihinsel durumunuzdaki değişiklikler:Belki kafa karışıklığı yaşadınız,çok fazla ´´kıdemli anlar´´yaşadınız veya bir restoran faturasını bulmakta her zamankinden daha fazla sorun yaşadınız.Zihinsel yetenekleriniz ise özeldir ve onlarda meydana gelen değişiklikler de size özeldir.
  3. Kişilik veya davranış değişiklikleri: Özellikle öz lob tümörleri,mutlu,kabarcıklı insanların düz bir etki geliştirmesine veya normalde sessiz olan bazı kişilerin daha konuşkan olmasına neden olabilir.Ayrıca inhibisyonkaybına da neden olabilirler.
  4. Sakarlık:Beyin sapı tümörleri,denge kaybına veya beceriksiz hareketlere neden olabilir.
  5. Görme sorunları: Beyninizdeki görüşü kontrol eden bir tümör görüşümüzü etkileyebilir.Bulanık,çift görme veya görme kaybı beyin tümörünün belirtileri olabilir.
  6. Uzuv zayıflığı:Bir kol veya bacakta güç veya zayıflık kaybı beyin tümörü belirtisi olabilir.
  7. Baş ağrıları: Çoğu baş ağrısı beyin tümörünün sonucu değildir..Beyin tümörü baş ağrıları birkaç günden fazla sürme eğilimindedir, bulantı veya kusma ile ilişkilidir veya sabahın erken saatlerinde ortaya çıkar.

Beyin metastazlarının belirtileri

En yaygın beyin tümörleri aslında beyniniz de başlamaz.Beyin metastazları veya metastatik beyin tümörleri,beyninize vücudunuzun diğer bölgelerinden ,çoğunlukla akciğerleriniz,göğüsleriniz,deri,böbrekleriniz veya kolunuzdan yayılır.

Beyin tümörü tedavisine ihtiyacınız varsa nereye gitmeli?

Beyin tümörü teşhisi konulursa, en iyi beyin tümörü mükemmelliyet merkezinde alabilirisiniz.

Bu merkezler beyin tümörü konusunda uzmanlaşmıştır.Bu nedenle, bir tümörün tedavi seçenekleri sınırlıysa, bir beyin tümörü merkezi, onu etkili bir şekilde tedavi edecebilecek umut verici yeni ilaçlara veya immünoterapilere erişmenizi sağlayabilir.

Beyin tümörü hakkında Ankara Magnet Hastesinden bilgi alabilirsiniz.

Yukarıya Kaydır
Canlı Yardım
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Magnet Hastanesi
Merhaba
Bu gün size nasıl yardımcı olabiliriz?